www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 2 z 31
Re: nefunkční centrál
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 07:54

Kup si novej univerzalni motorek treba na www.jablotron.cz

Re: nefunkční centrál
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 10:14

Jo, díky za tip, našel sem tam Motor CL20 5ti drátový (řídící) za 307kč, ten by tam měl jít?

Re: nefunkční centrál
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 10:36

Jo jo 5ti dratovy, to je presne on...

Re: nefunkční centrál
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 10:47

Tak super, díky moc za radu

Re: nefunkční centrál
Autor: medvydek (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 11:02

Zalezi,zda chces ovladat vsechny dver(odemknuti,zamknuti)i z leve strany,pokud ano-potom 5ti dratovy,pokud ne-staci 2dratovy.
Jeste zalezi zda tam mas takovy,nebo takovy-potom musis natahnout draty az do rid.jednotky centralu.



Opel Astra Caravan 1,6i X 16 SZ r.v.1994

Re: nefunkční centrál
Autor: medvydek (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 11:03

Teda s prave strany(z te co mas porouchany motorek)



Opel Astra Caravan 1,6i X 16 SZ r.v.1994

Re: nefunkční centrál
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 11:10

No je to u dveří spolujezdce, co se týče otevírání centrálu od spolujezdce, tak mi to nešlo už jak sem auto koupil cca4měsíce. stejně ted ještě přemýšlím, že pořídím DO. když už to centrál má, tak se nebudu furt natahovat a dělat dveřníka:-))

Re: nefunkční centrál
Autor: david (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 05:50

To Mlejnas:Hele mam dva 2 dratovy motorky,jestli chces tak za neco ti e dam!

Re: nefunkční centrál
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 08:34

Zdravím a kolik by jsi za něj chtěl? v jablotronu mají Motor CL20 2 drátový (řízený) za 264Kč. Mě jde hlavně o to, abych nemusel tahat znova drátky do řídící jednotky centrálu, jak psal medvydek v předchozím příspěvku. no, ale otevírat klíčem mi to stejně nešlo, tak by možná stačil ten 2-drátový. Odkud jsi? já z turnova

centrál
Autor: martin (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2005 21:38

prosim o radu...na vectře r.v.1990má m centrál na klíč a když odemču auto a jedu tak se mi občas na nějakém hrbu zamče ,odemče,......nebo mam odemčené auto bouchnu dveřma a ono se to zamče......poradí mi prosím někdo

Re: centrál
Autor: Aleš (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 09:28

Ja si myslím že to budes s největší pravděpodobností poškozená bužírka na drátech. Někde v nějakém ohybu. Já jsem si vlastní leností přidělal práci. Dával jsem centrál do moji astry a špatně jsem přisponkoval kabely. A po měsící se mi začali zamykat dveře když jsem stahoval okýnko.... smiling smiley Po rozdělání byli dráty zapletený mezi zuby stahovacího mechanismu.

Re: centrál
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2005 07:26

nebo taky může být vadnej řídící motorek /přední dveře/ když trochu klesne táhlo hodí impuls nazamčení

Re: centrál
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2005 11:41

Jo tak tohle přesně řeším na svém centrálu na Vectře. Už vím, kde je problém, ale ještě jsem se nedostal k jeho odstranění. Dělá mi to zámek v kufru. Když ho nechám odemčený (vodorovná štěrbina), tak to zlobí a samo od sebe se to zamyká. Když ale kufr zamču, aby nešel otevřít při otevřeným autě, (svislá štěrbina na zamykání), tak je to dobrý a funguje to bez problémů. Musím vymontovat to servo a podívat se v čem to vězí. Kabeláž mi kontrolovali a na nic nepřišli. Teprve potom jsem odhalil, že je to v tom servu v kufru.

centrál-nový motorek
Autor: mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2005 15:52

Zdravím všechny, nedávno mi přestal jít motorek na dveřích u spolujezdce na mé 3.dv. astře. Koupil sem si tedy nový univerzální 5-drátový motorek v jablotronu, jak mi na těchto stránkách radili. Ale mám problém se zapojením. Motorek má úplně jiné barvy drátků, než ty, které vedou z řídící jednotky centrálu. Nejsem moc silný v elektrice, takže nevím, jak to dát dohromady. Kdybych sem napsal barvy drátků, poradili byste mi prosím někdo, které spojit, nebo bude lepší dojet s tím k autoelektrikáři? Díky moc

Re: centrál-nový motorek
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2005 17:43

Puvodni zapojeni by melo bejt takhle:

Cerno-cervena, Cerno-zluta - motor
Hneda - stred prepinace
Hnedo-cervena - krajni kontakt prepinace
Hnedo-bila - krajni kontakt prepinace


Motorek jablotron:

Modra, Zelena - motor
Bila, Hneda, Cerna - spinac

Jak je sepnutej kterej kontakt si promer ohmetrem, nebo nejakou prosvecovackou a zapojeni motorku vyzkousej.

Re: centrál-nový motorek
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2005 11:16

Zdravím, díky moc, už to je zapojený a bez problému to funguje. černo-červený drát příjde se zeleným a černo-žlutý s modrým. když sem chtěl zapojit zbývající drátky, tak sem zjistil, že už se v tom někdo hrabal a jsou tam jen na oko. Takže dveře u spolujezdce otevřu klíčkem, ale kufr a dveře u řidiče ne. Hlavně že už to zase funguje vše z řidičovy stranym, stejně se chystám dávat DO k centrálu. Ješte jednou díky, s pozdravem Mlejnas

Dalk. ovladac na central.
Autor: Al (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 15:02

Ahoj.
Mam na Astre centralni zamykani. Je problem jej doplnit o dalkovy ovladac?
Co by to stalo?
Dik
Al.

Re: Dalk. ovladac na central.
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 16:06

není vůbec řádnej, mě stála dálkovačka cca 1100 a bylo to za chvilku hotový a funguje jak fík, ještě jí asi budu doplňovat o pípák :-)

jinak má výstupy na blinkry a ještě na další věci které nevyužiju

Re: Dalk. ovladac na central.
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 16:07

Nechával jsem si na Astru G dělat rezervní klíč (DO mám). Bylo mi řečeno, že jen DO na tento klíč by stálo 1.500,-Kč. Tak mám 1 klíč s DO, 1 bez.

Re: Dalk. ovladac na central.
Autor: Al (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 18:56

tip na firmu co to montuje nebo vyrobce? Je montaz slozita? Zvladne se doma?

Aktuální stránka: 2 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******    *******   **    **   *******  
 **        **    **  **     **   **  **   **     ** 
 **        **               **    ****           ** 
 ******    **         *******      **      *******  
 **        **               **     **            ** 
 **        **    **  **     **     **     **     ** 
 ********   ******    *******      **      *******  
Powered by Phorum.