www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 25 z 31
Re: Centralni zamykani - DO s jednotkou CL302 Astra F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2010 16:42

Tak jak jsem psal. S tím Jablotronem můžeš ovládat centrál. Alarm a závoru zámků ne.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centralni zamykani - DO s jednotkou CL302 Astra F
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2010 20:58

Čus bus.Prosím o pomoc.Mám originál centrál na klíček.Někdy se mi stáva když odemknu u řidiče,tak mi vijede kolik jenom od těch dveří.Ostatní dveře+nádrž se neotevřou.I když to zkusím odemknout u spolujezdce,tak se odemknou jenom dveře od spolujezdce a ostatní+nádrž se neodemknou.Musík klíčem aspon 20x odemknot a zamknout at to začne fungovat.Je jedno jestli to 20x dělám u řidičovích nebo u spolujezdce.Nestává se to pořád,ale vždy když to nečekám.Díky za odpověd.Páček ASTRA F CARAVAN X16SZR/1997



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil heiderovi (07.11.2010 21:00)

Re: Centralni zamykani - DO s jednotkou CL302 Astra F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2011 22:33

A ty ostatní nemají ani snahu? Pokud ne, může být chyba ve vedení k jednotce, nebo v jednotce.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centralni zamykani - DO s jednotkou CL302 Astra F
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2011 22:27

Čus bus.Tak už jsem zjistil kde je chyba.Při zamykání jsem řekl manželce ať drží klíček v zamknuté poloze a já šel jemně zahýbat pátyma dveřma.2xjsem sněma zahýbal a central zamknul celé auto.Až poleví mrazy tak se na to mrknu.Nemám totíž garáž.Je opravdu orig.centrál jednotka v "A" sloupku?Díky a páček

Re: Centralni zamykani - DO s jednotkou CL302 Astra F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2011 12:25

Originál jednotka je opravdu v "A" sloupku. Ale když to tak čtu, podíval bych se tedy do průchodky do kufrových dveří.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centralni zamykani - DO s jednotkou CL302 Astra F
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2011 20:51

Čus bus.Posílám pár fotek co jsem nafotil při opravě.Možná někomu pomůžou.

Přílohy: DSC03520.JPG (333.8KB)   DSC03453.JPG (359.1KB)   DSC03456.JPG (262.3KB)  
motorek centrálu
Autor: Hondza (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2007 13:13

Ahoj, mám trochu problém s centrálem ve dveřích spolujezdce. Přestal zamykat/odemykat, tak jsem rozdělal dveře, vyndal motorek, zjistil, že jeden mikrospínač odešel,tak jsem ho vyměnil a těšil se že to půjde. Ale ouha, nejde to. Měřil jsem napětí na drátech, co jdou do motorku při zamykání/odemykání, a při zamykání na patřičných kontaktech neskočí 12 (a mělo by, u řidiče to tak je).
Tak jsem se chtěl zeptat, jestli už nekdo taký problém řešil či ví co s tím, mohl-li by mi poradit. (Taky by mě zajímalo, jak to inženýři z OpelGM vymysleli, bo mi není tak úplně jasné, jak onen motorek pracuje - akorát že zelený mikrospínač sepnutím indikuje odemčení...)

Díky, H (Astra F '99, 1,6-16v)

Přílohy: motorek.jpg (300.5KB)  
Re: motorek centrálu
Autor: roxor (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2007 19:55

Presne toto sa mi stalo na zadných dverách za soferom. ja som nesiel najprv do rozoberania motoru, ale najskôr som si premeral to napätie. Nakoniec som zistil, že kabel od motorčeka je uchytený takou plastovou páskou v spodnej časti dverí, kde bol aj konektor. Po rozpojení konektora som zistil, že bol kábel pretrhnutý - asi pri otváraní a zatváraní dverí. Po výmene vadného kábla to zasa funguje.

Re: motorek centrálu
Autor: Hondza (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2007 21:26

U mě byl zřejmě problém jen v tom mikrospínači - zjistil jsem, že jsem asi špatně měřil či co, prostě po pokusném připojení zkompletovaného motorku to fungovalo. Ne že bych teda rozuměl logice řízení toho motorku (na to mi asi informatická VŠ nestačí:-)))Každopádně už to čtrnáct dní chodí bez problémů, tak chuj s tym. Ale dík za podporu;-)

Re: motorek centrálu
Autor: Kutino (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2007 11:06

Odišiel mi motorček centrálneho zamykania dverí, ten nemôžem nikde zohnať, nedokážem ho vyhľadať v žiadnom katalógu. Kúpil som univerzálny 5 vodičový, ale originál ma konektorna 6 vodičov. Na el. schéme originálu je sice zapojených 5 vodičov, ale neviem ktore vidiče by zodpovedali na univerzalnom motorčeku. ten ma sice označene vodiče farebne, ale to je všetko.

Re: motorek centrálu
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2010 08:09

Mne tiez asi odisiel motorcek na zadnych lavych dverach. V autokelly som to nenasiel. Vie niekto kolko stoji a kde sa da zohnat?

Dakujem

Re: motorek centrálu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2010 08:25

Záleží co odešlo a na jakém voze. Lecos se dá opravit. Pokud chceš ale za každou cenu nový kus, pak vrakoviště, nebo Opel.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: motorek centrálu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2010 10:02

A nebo...

[levnealarmy.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: motorek centrálu
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2010 12:50

Dakujem za odpoved. Uvidim, az tie dvere rozoberem, ci je motorcek K.O. Aspon som si pozrel, ze pokial by bol, novy nie je vobec drahy.

Re: motorek centrálu
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2011 20:16

Ahoj.Stejný broblém s motorkem jsem měl taky.Musel jsem motorek rozebrat a vyčistit.Potom šlapal jako hodinky.Posílám fotky,jak vypadal motorek před čištěním.Mám OPEL ASTRA F CARAVAN/1997

Přílohy: DSC03522.JPG (302.6KB)   DSC03520.JPG (333.8KB)  
Re: motorek centrálu
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2011 20:21

Čau.Tak to jsou fotky motorku po vyčištění.Doufám že někomu pomůžou.OPEL ASTRA F CARAVAN/1997

Přílohy: DSC03596.JPG (203.4KB)   DSC03592.JPG (191.7KB)  
navod na montaz dalkoveho ovladani centralu astraF
Autor: pavel321 (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2008 07:25

Odmykani centralu klicem je zdlouhave,navic me u spolujezdce odeslo.Rozhodl jsem se namontovat dalkove ovladani.Cena se pohybuje kolem 550Kc.Osvedcil se mi nasledujici postup.Odmontovat odkladaci prihradku pod schrankou spolujezdce(3 srouby).Pak plast v pravem sloupku pokracujici pod prah dveri spolujezdce.1 sroub pod plast.krytkou ve sloupku 3 srouby v prahu po vypaceni krytek.dalkove ovladani zapojime podle prilozeneho schematu jako zamek ovladany minusem,cili zluty a zlutocerny spojime se zemi.Pouzival jsem nozove rychlosvorky a spojil primo vodice dalkoveho ovladani ,cili ty dva vodice s cernym,zemnicim.Vyhledame pod oddelanym plastem skrinku centralu a nacvakneme na ni na jeji hnedobily a hnedocerveny vodic bily a bilocerny vodic dalkoveho ovladani.Jde o zamykani a odmykani motorku ve dverich a v dvirkach nadrze paliva.Pak najdeme hnedy zemnici vodic centralu a nacvakneme cerny vodic dalkoveho ovladani.Na cerveny vodic centralu pricvakneme cerveny vodic dalkoveho ovladani,dale jen DO,ale pred pojistkou,DO ma na plusu svou pojistku.Delal jsem to pri zapojene baterii vozidla,ale asi by se mela odpojit.Nyni zapojeni signalizace odmykani a zamykani blinkry.Musime najit cernozeleny vodic,jsou tam take v ovlafdaci bezpecnostniho varovneho zarizeni na zadnim konci zastrcky smerem k motoru,ovlada prave blinkry a k nemu pricvaknout diodovy vystup z DO do ktereho jde fialovy vodic.Je to diodovy mustek,kde privedeme na - fialovy vodic DO a z AC vystupu dame vodice na uz zminovany cerno zeleny a cernobily,ten ovlada levou stranu blinkru.Melo by byt hotovo,pokud jsou prehozene symboly na ovladaci DO,cili zamykani a odmykani,prehodime bily a bilocerny vodic primo v zasuvce DO,je to rychlejsi nez odcvakovani a znovu zacvakovani na privodech v centralu.

Re: navod na montaz dalkoveho ovladani centralu astraF
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2008 09:19

NJ kamaráde, jenže tohle je tak na dvě věci! Pokud to měl být "pokus" o "univerzální", hodně univerzální "návod", tak jsi to projel na celé čáře!

Návod by se tady někomu určitě moc hodil, ale chce to tak nějak poskládat a stylizovat!! Odstavce, popis, foto z montáže - demontáže by bylo taky moc fajn!! Pak to vše dej do nějakého toho „přijatelného tvaru“ a odešli to Standovi! Určitě bude rád za iniciativu!smileys with beer

Koukni se tady na návody jak jsou dělány.

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: navod na montaz dalkoveho ovladani centralu astraF
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2008 11:56

Já myslím, že by se měla ocenit každá snaha.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: navod na montaz dalkoveho ovladani centralu astraF
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2008 12:57

Však jo píšu že kluci budou rádithumbs down

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Aktuální stránka: 25 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  ********         **  ********  
 **     **   **  **   **     **        **  **     ** 
 **     **    ****    **     **        **  **     ** 
  ********     **     ********         **  ********  
        **     **     **         **    **  **        
 **     **     **     **         **    **  **        
  *******      **     **          ******   **        
Powered by Phorum.