www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 28 z 31
Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2011 18:56

Tohle [levnealarmy.cz] mám ve své astře už dobrých 7 let a krom toho, že se mi 2x přecvakli drátky v předních dveřích (vždy v zimě) tak to funguje s tímhle [levnealarmy.cz] na dálkové ovládání naprosto bez problémů! Co se napojení týče pouze + s baterky přes dodanou pojistku a kostra je brnkačka. Kabely vystačí s vysokou rezervou do všech 4 dveří. přidělání motorků a správé ohnutí tyčky pro zámek je laborování (mě to zabralo 1hod. než jsem na to přišel) pak ostatní dveře šly skoro hned. Za den jsem to měl celé hotové a to prosím před panelákem na parkovišti...

Není k tomu problém přikoupit servo nebo odskok na 5 dveře na které je samostatný čudlik na ovládání (nebo to napojit automaticky na 4 dveře)


Bastlit starý dráty s nějakého vraku to vytahovat brr. a ještě to zaplatit? To tak kdyby to bylo zadara tak pak snad jo ale takhle?? Tady máš nový výrobek za "lidovou" cenu si myslím...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (16.08.2011 18:58)

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2011 01:57

Gizmo:
Mě to přijde trochu jako drbání se levou rukou na pravým uchu přes hlavu...
Když se to už dělá, je lepší tam dát rovnou centrál, který má DO v sobě ...na co tam mít zase dvě krabičky, když stačí jedna...

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2011 04:31

[levnealarmy.cz] , tady to máš v jedné krabičce :-)

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2011 14:39

jj souhlasím s váma.

Já jen dával příklad, jak to mám já a tedy jako bonus to má i alarm... (prostě že na ten centrál jde dát i dálkové ovl. které by třeba měl již ve voze)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2011 10:36

Souhlasím je jednodušší tam dát nějaký centrál s dálkou. Mě jde jen o to že nemám v autě přechodky z káry do dveří, když tam dám origo tak pak kabeláž do dveří mám doma, tak bych jí hodil do dveří a je to, na vrakáči sem z auta vytáhl alarm s imobililérem jablotron, chtěla za něj kilo, s radostí sem jí ho dal a šel sem spokojeně dom. Mám doma jakesi centrly na dálku ale origo je origo. Popřemýšlím eště. Nemáte doma někdo vrak s centrálem? )))))

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2011 13:00

No, svazek, který je mezi dveřma, jde pod sedačky, takže při výměně jde půl interiéru ven.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: peterko (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2012 18:15

chlapi mam v astre central,vsetko funguje,dostal sa mi do ruk central an DO a chcel som ho tam nahodit,ale je zbytocne tahat na komplet vsetko,staci mi len skrinku vymenit,aspon myslim,ak sa mylim opravte ma,len nemozem tu skrinku najst dikes za rady

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2012 20:34

Proč já jsem se dočetl, kde je, hned ve druhém příspěvku?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: Hollywood (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2012 15:51

Ještě jsem to moc nestudoval, ale dostal jsem DO RS-01 a hned napoprvé se mi nepodařilo to rozchodit. Nemá s tím někdo zkušenosti? Mám Astru 1,7 TD r.v. 1998.

Re: Centrální zamykání - dodělat
Autor: Hollywood (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2012 18:14

Již jsem to vyřešil, takže nic nepotřebuji.

Centrální zamykání - porucha
Autor: Radek..... (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2010 17:00

Zdravim, ma problem s centralnim zamykanim.....V podstate funguje, az na dvere u spolujezdce......Pri odemceni dverí (zamek u ridice) se otevrou vsechny, jenom ne u spolujezdce....Kdyz odemykam dvere u spolujezdce, otevrou se jenom dvere u spolujezdce a ostatni ne.....Kdyz zamykam, tak se zamcou vsechny zamky krome u spolujezdce, takze se zamky zase automaticky odemcou a zustane zamknuty zamek jen u ridice.....Kdyz ale zamykam auto od spolujezdce, vse se bez problemu zamce.....Zajimalo by me, jestli se to treba uz nekomu nestalo, ale hlavne jak to resit.....Jinak mam central na vsechny ctyri dvere, na kufr i na nadrz.....Omlouvam se za trochu slozitejsi prispevek, chtel sem napsat jak presne se to chova.......Tak diky za odpovedi.....

Opel Astra F, 1,6

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2010 19:12

Projdi si dráty co vednou do spolujezdcových dveří (hlavně v přechodu karoserie-dveře). Další možnost je, že je spálený motorek v servu. Spíš si myslím, že to bude motorkem v servu...

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Radek...... (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2010 21:49

no ale kdyby byl spalenej servomotorek,tak kdyz bych zamykal od spolujezdce, tak by to nefungovalo ne??

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2010 22:12

Právě že fungovalo... v servu je motorek a v servech předních dveří je navíc přepínač, kterej vydává impulz k zamknutí a odemknutí dveří. To znamená, pokud zamačkneš kolíček, dá impluz k zamknutí; pokud otočíš klíčkem v zámknu, dá inpulz k zamknutí. V tu chvíli v těch jedněch dveřích, kterýma to zrovna ovládáš, motorek nepracuje.
Třeba Kadett má v řidičových dveřích servo, kde vůbec není motorek, ale je tam jen ten přepínač. Snad pochopíš, jak jsem to myslel.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2010 22:34

Osobně bych to tipoval na tu elektroinstalaci. Ale možné je ledacos.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Radek..... (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2010 22:58

no ni, zitra se v tom povrtam :-).....No a kdyby to bylo v tom servu, da se nekde sehnat jen to jedno???...Nebo na vrakaci asi ze??

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Radek...... (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2010 23:40

Jeste jeden dotaz....kdybych si chtel koupit uplne novou sadu i s DO, jak je to s tim zamkem co je na vicku nadrze????

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2010 00:31

Jestli se dobře pamatuji, víčko se vždycky zamykalo a odemykalo s centrálem. Spíš jde o to, jestli to není zbytečný, pokud tam centrál máš. Budeš tahat svazky, když už je tam máš? Nebylo by jednodušší se kouknout, co je těm dvěřím spolujezdce? Dodatečné DO centrálu je pak dílem chvilky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2010 14:52

nechci zakládat další téma, protože jde o obdobnou věc...na mé astře (95, 1,4Se) nefunguje zamykání pomocí centálu (dvoje dveře plus kufr a benzín)...nejde to ani jedněma dveřama, dřív bez problému...může někdo poradit, jak přijít na to, kde je chyba prosím,at nemusím všechno rozdělávat...(kde je relátko vím, dvěře jsem bez tapecu už taky měl, proto vím jakej je to opruz a nechce se mě zbytečně sundávat, když by byla chyba třeba ve drátách...napadlo mě, zda by se nedala zjistit (vyloučit ) chyba spínače ve dvěřích, kdybych propojil nějak konektory na svazku co vede ze dveří (odkaz s očíslováním těch osazených na foto [bernard.kretin.sweb.cz] )Čistě jednoduše ,abych zjistil kde mám vrtat a co mám vyměnit..moc děkuju, furt zapomínám zacvaknout spolujezdce a brzo mě někdo s takovou vleze do auta.c))

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2010 17:21

Sundat panel "A" sloupku u nohou spolujezdce, odmontovat jednotku a změřit na červeném +, na černém + při zapnutém zapalování, na hnědém -. Pokud ano, krátce spojit s kostrou hnědočervený, nebo hnědobílý. Jeden je povel zamknout, druhý odemknout.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Aktuální stránka: 28 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **  **    **     **  **     **  ****  ** 
 **     **  *****     *********  **     **  ** ** ** 
 **     **  **  **    **     **  **     **  **  **** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **   *** 
 ********   **    **  **     **   *******   **    ** 
Powered by Phorum.